Stroiki świąteczne

 

 

Uroczyste przyjęcia w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku to doskonała okazja, by stoły ozdobić oryginalnymi i niepowtarzalnymi stroikami, podkreślającymi świąteczny nastrój. Korzystając z pięknej pogody wybierzmy się na spacer do ogrodu czy lasu na poszukiwanie roślinnych materiałów, które natura oferuje nam całkiem za darmo i w dużej obfitości. Spotkamy wiele wiecznie zielonych roślin. Szukajmy pierzastego cisu lub choiny kanadyjskiej, lśniącego wawrzynu laurowiśni, świerka,cedru, bukszpanu, kaliny, jemioły i ognika wraz z jagodami. Do dekoracji, oprócz znalezionych przez nas darów lasu, możemy wykorzystać pokrojone w plasterki i wysuszone pomarańcze oraz cytryny. Orzechy, żołędzie i szyszki pięknie uzupełnią nasze świąteczne dekoracje. Nie zapominajmy o ozdobieniu drzwi, aby każdy kto zawita w nasze progi od wejścia poczuł atmosferę świąt. Tradycja zawieszania na drzwiach bożonarodzeniowych wieńców jest wciąż żywa.

Zbiory i wykorzystywanie wiecznie zielonych roślin, jako dekoracji w okresie świątecznym, to tradycja trwająca od niepamiętnych czasów. Liście, które rosną, kiedy cały roślinny świat zamiera, były od wieków uznawane w różnych kulturach za symbol odnowy życia. Rzymianie wymieniali między sobą wieńce laurowe, by w nowym roku nie opuściło ich szczęście.

Aby dopełnić nasze dekoracje nie możemy zapominać o świecach, których ciepłe płomyki dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu. By stół wyglądał jeszcze bardziej odświętnie, można nakryć go nie tylko białym obrusem, ale też tartanową, kraciastą tkaniną w świątecznych, czerwono-zielonych barwach. Można uszyć z niej kolorowy, wzorzysty obrus. Tartanowe wstążki są dostępne w różnych szerokościach i kolorach. Kokarda zawiązana wokół serwetki to interesujący, końcowy akcent dekoracji.

Tak udekorowany stół podkreśli wyjątkowy nastrój jaki niosą ze sobą Święta Bożego Narodzenia.

 

Stroiki świąteczne

 

Zapraszamy do naszej galerii świątecznej: stroiki bożonarodzeniowe

 

Facebook Like