Barwne kwiaty w zimie

 

 

Zima to czas, w którym  w naszym najbliższym otoczeniu zaczyna brakować kolorów. Aby temu zaradzić zadbajmy o to, by nie zabrakło w naszych mieszkaniach kwiatów, które je rozweselą  i ubarwią. Niewiele roślin należy do naprawdę nieprzerwanie kwitnących, ale na szczęście jest kilka gatunków kwiatów, na które możemy liczyć przez cały rok.  Niektóre rośliny stale kwitnące wydają jednocześnie tyle kwiatów, że wyglądają jak duży bukiet. Należą do nich takie rośliny jak:

 

 

begonia zimowa - świetnie nadaje się do jasnych, ogrzewanych pomieszczeń,
sępolie - najbardziej popularne wśród stale kwitnących roślin, z szeroką gamą kolorów,
browalia,  której ozdobą są liliowo - niebieskie kwiaty,
skrętnik - kwitnie prawie bez przerwy na biało, czerwono, różowo lub niebiesko,
gerbera - kupiona w fazie kwitnienia, również wydaje kwiaty przez cały rok,
rośliny cytrusowe - jak pomarańcza karłowa lub kumkwat mają przez cały rok pachnące, białe kwiaty i owoce dojrzewające kolejno na gałęziach,
zaskoczeniem dla niektórych może być to, że pelargonie wielokwiatowe, zwane angielskimi, które są powszechnie uważane za letnie rośliny balkonowe, kwitną również przez cały rok pod warunkiem, że umieścimy je w  jasnym, umiarkowanie ciepłym pokoju i dobrze  zaopatrzymy  w składniki pokarmowe.
Dzięki wesołym barwom i obfitości kwiatów nasze mieszkania będą cały rok pachniały wiosną i dobrze  nastrajały w te długie i ponure zimowe dni.

 

 

Facebook Like