Kwiaty na Dzień Kobiet

 

Dzień Kobiet obchodzimy co roku 8 marca, wtedy też wszystkie Panie otrzymują różnorodne upominki i bukiety kwiatów, które wyrażają najpełniej pamięć o nich w tym dniu. Warto przypomnieć, że Święto Kobiet  jest oficjalnie obchodzone w wielu krajach, a jego początki  sięgają  starożytnego Rzymu, gdzie obchodzono Matronalia czyli święto związane z macierzyństwem i płodnością. Z tej okazji kobiety były obdarowywane różnorodnymi  upominkami, mężczyźni zaś  spełniali  wszystkie ich życzenia.

 

 

Współcześnie obchody Dnia Kobiet związane są z ruchami robotniczymi w Europie i Stanach Zjednoczonych. Pierwszy raz obchodzono bowiem Międzynarodowy Dzień Kobiet, aby upamiętnić nowojorski strajk kobiet pracujących w przemyśle odzieżowym. W Polsce tradycje Dnia Kobiet sięgają czasów PRL-u. W tym czasie kobiety byłe obsypywane kwiatami - obowiązkowo czerwonymi goździkami. Dopiero wiele lat później miejsce goździków zajęły tulipany - również czerwone.

 

 

 

Dzisiaj najważniejsze jest to, by w tym bardzo ważnym dniu, pamiętać o swych Paniach, zaś najmilszym i najodpowiedniejszym prezentem, który wyrazi naszą miłość, wdzięczność za codzienny trud są kwiaty, które najpewniej zapewnią o naszych uczuciach. Wszystkim Kobietom – małym i dużym, młodym i dojrzałym, życzymy, by nikt o nich w tym szczególnym dniu nie zapomniał, i by ich życie usłane było różami – dosłownie i w przenośni.

 

Facebook Like